(Ne)Vidljivi
Ovaj program je u razvoju od 2021. i na početku je bio namenjen podizanju svesti 93% osoba sa invaliditetom koje ne koriste invalidska kolica.

Pitajmo
Ispitujte glavne ideje i prakse oko takozvanih „normalnih ljudi“. Otkrijte stvarnost da različita tela i umovi bliže opisuju ljudsko iskustvo. Izazovite i zaštitite pravne i birokratske sisteme koji štite ljudska prava.
Govorimo glasnije
Strateški demontirajte kulturu tišine i zatvorenosti oko nevidljivog invaliditeta da biste podigli svest i poboljšali veštinu samozastupanja. Unapredite delovanje svih članova zajednice projekta, bez obzira na pol, rasu, klasu ili invaliditet, sa ciljem da se poremete individualna i kolektivna „nevidljiva iskustva“. Mobilizirajte zajednicu koja se međusobno podržava i koja se stalno pita: „Šta je nevidljivo?“ kada se pristupa pitanjima identiteta.
Obrazujmo se
Napredna učenja koja odbacuju „ableizam“ (pojam da su takozvana „normalna tela“ uvek poželjnija od telesne raznolikosti ili invaliditeta). Ableizam, kao i rasizam, seksizam i elitizam, je kulturna predrasuda. Ovaj projekat priznaje višestruke oblike „nevidljivosti“ jer se oni isporučuju marginalizovanim ljudima. Naš cilj je da ukrstimo nevidljivi invaliditet kroz rasu, klasu, pol i seksualnost.
Obezbedimo
Ponudite niz konkretnih koraka za interakciju podrške između saveznika, partnera, roditelja, prijatelja, staratelja, zdravstvenih radnika, vaspitača, poslodavaca, medija i industrije, i onih koji otkrivaju oblike psihijatrijskih, emocionalnih i fizičkih bolesti ili invaliditeta. (Praktična rešenja mogu uključivati, na primer, strategije za upravljanje papirologijom u vezi sa zdravljem ili navigaciju pristupačnosti u realnim prostorima, društvenim okruženjima i na radnom mestu.)
Kreirajmo
Osmislite i ugradite novi jezik za diskusiju o invalidnosti i višestrukim kategorijama identiteta (rasa, klasa, pol i seksualnost) koji se uvek opiru fantaziji o „normalnom“. Kreirajte bezbedan sistem za postavljanje pitanja, posmatranje i priznavanje telesne/neuro različitosti u ličnim, društvenim i radnim okruženjima.
Umanjimo
Kao rezultat naših javnih razgovora i interaktivnog onlajn sadržaja, ovaj projekat predviđa smanjenje stida i stigme povezane sa širom društvenom „nevidljivošću“, kao i smanjenje učestalosti maltretiranja, napuštanja škole, nezaposlenosti, marginalizacije, samoubistava i drugih. dela nasilja..
Definišimo
Mi definišemo telo izvan uobičajene fantazije o „normalnom“ telu. Telo i um karakterišemo kao različite; dakle, naša upotreba izraza „telesna raznolikost“ i „neuro različitost“. „Nevidljivi“ ili „neopipljiv“ ili „skriveni“ ili „neočigledni“ invaliditet je svako fizičko ili mentalno ili emocionalno oštećenje koje uglavnom ostaje neprimećeno od strane opšteg stanovništva. Nevidljive smetnje uključuju, ali nisu ograničene na: kognitivna oštećenja i povrede mozga; spektar autizma i njegove fizičke manifestacije; hronične bolesti i bolesti kao što su MS, hronični umor i hronični bol, autoimuni kompromis, fibromialgija; oštećenje sluha i vida; ADHD; smetnje u učenju i disleksija; i emocionalne/mentalne izazove kao što su depresija, bipolarni poremećaj i PTSP. Dalje razumemo da se telo uvek menja, tako da invalidnost i hronične bolesti mogu biti nestabilne ili periodične tokom života.